Wykonywanie tomografii komputerowej w szpitalu
22 lutego 2023

Kiedy wykonuje się tomografię komputerową?

By adminzz

Artykuł partnera.

W leczeniu każdego stanu chorobowego niezwykle ważna jest diagnostyka – najlepiej bezinwazyjna. Jedną z opcji, przy urazach i problemach wewnątrz ciała, stanowi tomografia komputerowa. Jest to forma diagnostyki obrazowej, przy której wykorzystywane jest promieniowanie jonizujące (promieniowanie rentgenowskie) oraz sprzęt komputerowy, za pomocą którego tworzone są obrazy z wnętrza ciała. Kiedy wykonuje się tego rodzaju badania? Na co zwrócić uwagę przy wyborze miejsca do tomografii komputerowej? I gdzie można zapisać się na tomografię w Poznaniu?

  1. Tomografia komputerowa – kiedy się ją wykonuje?
  2. Jak znaleźć odpowiednie miejsce do tomografii komputerowej – na co zwrócić uwagę?
  3. Gdzie można znaleźć badanie tomografii komputerowej w Poznaniu?

Tomografia komputerowa – kiedy się ją wykonuje?

Kiedy wykonuje się badanie tomografem komputerowym? Przede wszystkim ten rodzaj badań wykorzystywany jest do diagnozowania chorób nowotworowych, guzów, tętniaków czy zatorowości płucnej. Nie trzeba jednak bać się tego badania – pozwala ono również na ustalenie przyczyn bólu, który ma niewiadome pochodzenie. Także wszelkiego rodzaju udary mózgu i wewnętrzne krwawienia mogą być diagnozowane właśnie w trakcie badania tomografem komputerowym. Nie można zapominać o urazach kręgosłupa i głowy.

Jak znaleźć odpowiednie miejsce do tomografii komputerowej – na co zwrócić uwagę?

Jeżeli interesujesz się tomografią komputerową to z pewnością powinieneś poszukać miejsca, w którym wykonywane są badania diagnostyczne każdej części ciała – a więc tomografia komputerowa jamy brzusznej, zatok, płuc, głowy czy stawów kolanowych, barkowych czy łokciowych. Warto również sprawdzić, jak powinna wyglądać tomografia komputerowa, przygotowanie do niej. O czym musisz pamiętać, zanim wejdziesz do specjalnego urządzenia, gdzie źródło promieniowania pomoże w diagnozie twoich problemów.

Gdzie można znaleźć badanie tomografii komputerowej w Poznaniu?

Gdzie w można wykonać tomografię komputerową w Poznaniu? Jak ze wszystkim, tak i to badanie diagnostyczne lepiej wykonać prywatnie niż przez NFZ a to dlatego, że terminy na Narodowy Fundusz Zdrowia są odległe i mogłoby zdarzyć się tak, że na swoją kolej będziesz musiał czekać przez dłuższy czas. Dobrym miejscem w Poznaniu do wykonania badania może okazać się PP Diagnostyka, której gabinet znajduje się na ul. Towarowej 39/208. Warto aby do badania pacjent odpowiednio się przygotował. W pracowni tomografii komputerowej mogą być wykonane badania różnych części ciała – w tym tomografia klatki piersiowej.