Koloryzacja platynowy blond
23 sierpnia 2023

Koloryzacja platynowy blond – dobry wybór dla kobiet lubiących się wyróżniać

By adminzz

Blondy są w modzie i nic nie wskazuje na to, aby z mody miały wyjść. Jednocześnie nie trzeba wcale decydować się na miodowe odcienie czy beże. Wszak na czasie znowu jest platynowy blond. Warto dowiedzieć się więcej na temat takiej koloryzacji.

Platynowy blond – poznaj koloryzację, którą pokochały gwiazdy

Platynowy blond to bardzo chłodny blond, wręcz lodowy czy szary. Jest dosyć trudny do uzyskania i bardzo często wymaga mocnego rozjaśniania włosów. Ale z drugiej strony, gdy już się go uzyska, to można powiedzieć, że zachwyca od A do Z. Komu pasuje platynowy blond? Wbrew pozorom nie jest to kolor przeznaczony tylko dla kobiet o szwedzkim typie urody, czyli blondynek z niebieskimi oczami. Otóż powinny zdecydować się na niego także kobiety mające zielone oczy i jasną cerę. Świetnie wyglądają w nim kobiety z ciemniejszą cerą, ciemną oprawą oczu, których włosy mają naturalny kolor czarny. Jedynie powinny go unikać posiadaczki ziemistej skóry. Niewątpliwą zaletą takiej koloryzacji jest to, że łączy ona w sobie klasykę z nutę oryginalności i szczyptą nonszalancji. Kolor ma coś, co przyciąga uwagę. Jedną z jego zalet jest fakt, że odmładza i wygładza rysy twarzy.

Jak dbać o kolor platynowy blond?

O włosy w kolorze platyny trzeba dbać. Jednocześnie trzeba sobie też zdawać sprawę, że choć możecie się naprawdę starać, to i tak po jakimś czasie Wasze pasma zaczną żółknąć. A jeżeli niekoniecznie będziecie przykładać się do pielęgnacji, to żółkniecie nastąpi bardzo szybko. Właśnie to jest jedną z największych wad koloryzacji. Ale nie oznacza to jednak, że nie można utrzymać koloru na dłużej. Kluczem do sukcesu jest właściwa pielęgnacja. Przede wszystkim należy wybierać kosmetyki, które przeznaczone są do włosów blond w zimnych odcieniu. Powinny mieć w składzie zimne pigmenty, które utrzymują kolor i neutralizują żółcenie. Zwróćcie jeszcze uwagę na pozostały skład. Powinien się w nim znaleźć choćby kwas hialuronowy czy proteiny jedwabiu, natomiast w żadnym wypadku nie należy wybierać kosmetyków, które w składzie mają kurkumę, sok z cytryny czy rumianek. Również niektóre oleje takiej jak sezamowy czy z orzechów włoskich powodują żółknięcie włosów. Nie oznacza to jednak, że nie należy wykonywać olejowania włosów. Wręcz przeciwnie. Trzeba i należy to robić dwa razy w tygodniu. Przy czym zawsze należy wybrać olej kokosowy. Nie wpływa on na koloryzację, natomiast bardzo dobrze nawilża i wzmacnia włosy. Przypominamy jeszcze jak wykonać prawidłowe olejowanie. Otóż olejek nakładamy na suche i czyste włosy. W żadnym wypadku nie mogą być przetłuszczone. Najlepiej olejek nałożyć 2 cm poniżej nasady. Po 20 minutach zmywamy go ciepłą wodą, następnie myjemy włosy szamponem, nakładamy maskę i ponownie myjemy włosy. Na koniec nakładamy jeszcze odżywkę.

Jak często można rozjaśniać włosy?

Wiadomo, że odrost i platynowy blond to nie jest dobre połączenie. Jednocześnie częste rozjaśnianie włosów rzeczywiście wpływa na ich kondycję i uszkadza strukturę. A więc jak często można rozjaśniać włosy? Najlepiej robić to co 2,5 miesiąca, bądź co 3 miesiące. Jednocześnie możecie bardzo szybko pozbyć się odrostu i przy tym odświeżyć kolor. W takim przypadku najlepiej sprawdzi się tonowanie. Tonery oblepiają włosy, dzięki temu nie pogarszają ich stanu. Już po kilkunastu minutach włosy odzyskują blask i kolor.