Kobieta nakłada na twarz olejek do pielęgnacji twarzy
16 lutego 2023

5 podstawowych zasad pielęgnacji twarzy

By adminzz

Artykuł partnera.

Na co dzień możesz dbać o siebie na różne sposoby. Zarówno aktywność fizyczna, spacer z psem, zdrowe odżywianie, jak i odpowiednia pielęgnacja twarzy zaliczają się do form self-caru – niezwykle popularnej, zwłaszcza wśród kobiet, filozofii. Jeśli chcesz dołączyć do grona osób stawiających swoje samopoczucie, zdrowie i piękny wygląd na pierwszym miejsce, zacznij od podstaw. Sprawdź, jakie 5 zasad wprowadzić w swojej codziennej pielęgnacji!

Pamiętaj o nawodnieniu

Dla prawidłowego funkcjonowania człowiekowi niezależnie od wieku czy płci potrzebna jest woda. Odpowiednie nawodnienie to podstawa i dotyczy to także skóry. Jeśli chcesz, aby wyglądała pięknie i promiennie, nie zapominaj o dostarczaniu swojemu organizmowi dużej ilości płynów. Warto także regularnie opłukiwać twarz wodą w ciągu dnia, jeśli nie masz na sobie makijażu i masz taką możliwość, zwłaszcza jednak podczas porannej i wieczornej rutyny pielęgnacyjnej. Twoja skóra również potrzebuje się regularnie nawadniać tak jak Ty!

Odpowiednie nawilżenie

Równie ważne co nawodnienie jest odpowiednie nawilżenie. W Twojej codziennej pielęgnacji nie może zabraknąć dobrego, bogatego w substancje nawilżające kremu lub serum do twarzy – a najlepiej obu tych rzeczy! Potrzebuje ich każda skóra, niezależnie od tego, czy jest sucha i wrażliwa, mieszana, czy nawet skłonna do przetłuszczania się. Warto jednak wybrać odpowiedni kosmetyk, dedykowany do określonego jej typu. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że nawilża Twoją twarz w najlepszy dla niej sposób. Możesz także wprowadzić do swojej codziennej rutyny bogate w dobroczynne dla skóry składniki olejki pielęgnacyjne.

Wybieraj kosmetyki z dobrym składem

Często kupując artykuły spożywcze, sprawdzamy ich etykiety i znajdujący się na nich skład. Warto wyrobić sobie podobny nawyk, wybierając kosmetyki do pielęgnacji twarzy. Przede wszystkim unikaj produktów „bogatych” w szkodliwe składniki takie jak parabeny, konserwanty, silikony oraz dodatki perfum i sztucznych barwników. Szkodzą one Twojej skórze, tak samo, jak niezdrowe jedzenie żołądkowi.

Postaw na naturę

Dla skóry odpowiednikiem dużej ilości warzyw i owoców, które dostarczasz swojemu organizmowi w posiłkach, są kosmetyki z naturalnym składem. Postaw więc na produkty wolne od sztucznych i szkodliwych składników, a bogate w wyciągi i ekstrakty z roślin. Są one niezwykle skuteczne w pielęgnacji twarzy oraz ciała. Jeśli potrzebujesz czegoś, co nawilży Twoją skórę, pomoże w walce z podrażnienia i stanem zapalnym oraz niedoskonałościami wybierz odpowiednie mazidło od Tyma Herbs.

Sezonowa pielęgnacja

Na koniec, pamiętaj o tym, że Twoja skóra może mieć różne potrzeby w zależności o pory roku. Zimą potrzebuje przede wszystkim nawilżenia, często nawet natłuszczenia. To także odpowiedni czas, aby wprowadzić do codziennej pielęgnacji kwasy i składniki aktywne, na przykład retinol czy witaminę C. Latem oraz wiosną pamiętaj o ochronie przeciwsłonecznej. Jeśli jednak chcesz, aby Twoja twarz zachowała zdrowy i młody wygląd jak najdłużej, używaj kremu z filtrem na co dzień, niezależnie od pory roku.