kobieta po laserowym odmładzaniu twarzy
27 stycznia 2021

Resurfacing frakcyjny – sposób na odmłodzenie twarzy

By adminzz

Czas pozostawia na naszej skórze widoczne ślady przeżytych lat. Aby zachować piękny i zdrowy wygląd twarzy, uciekamy się do najróżniejszych środków. Jeśli efekty stosowania kosmetyków dla cery starzejącej się są znikome, a boimy się inwazyjnych metod usuwania niedoskonałości warto zastanowić się nad wykonaniem resurfacingu (nowoczesnego peelingu laserowego).

Resurfacing twarzy – dla kogo?

Laserowe odmładzanie twarzy to zabieg, który pomoże nam uporać się ze zmianami skórnymi związanymi z upływem lat takimi jak zmarszczki, przebarwienia, głębokie pory, utrata miękkości i sprężystości skóry. Metoda ta zyskuje popularność również wśród młodszych pacjentów ze względu na właściwości odświerzające i nabłyszczające skórę, a także usuwanie blizn trądzikowych.

Czym jest resurfacing frakcyjny?

Peeling laserowy polega na przegrzaniu termicznym skóry na niewielkich obszarach za pomocą laserów CO2 ze skanerem frakcyjnym lub prądu frakcyjnego RF, wykonywany jest z użyciem głowic frakcyjnych wytwarzających na skórze serię mikroskopijnych uszkodzeń termicznych, które następnie są szybko regenerowane przez otaczające je, nieuszkodzone tkanki. To zabieg minimalnie inwazyjny i choć bywa bolesny, zwykle wykonywany jest bez znieczulenia (jak przy robieniu tatuażu). Czas rekonwalescencji wynosi od kilku dni do dwóch tygodni.

Szczegóły zabiegu

Zabieg z użyciem laserów CO2 jest jedną z najczęściej wybieranych metod odmładzania twarzy. Metoda ta zapewnia maksymalną kontrolę wiązki energii oraz pozwala na regulację jej mocy oraz czasu naświetlania. Zabieg można powtarzać co 6-12 tygodni.

Natomiast dla osób, których cera jest mocno uszkodzona, odpowiedniejszy będzie zabieg z użyciem frakcyjnego prądu RF z uwagi na jego silne właściwości miejscowej penetracji tkanki. Procedura zabiegowa polega na wykorzystaniu izolowanych mikroigieł w celu dotarcia do głębokich warstw skóry co zmniejsza przebarwienia, pajączki i transparentność skóry. Używając natomiast igieł nieizolowanych, uzyskamy efekt redukcji zmarszczek, blizn i głębokich porów.

Rekonwalescencja

W zależności od użytej metody oraz intensywności zabiegu, możemy spodziewać się objawów takich jak zaczerwienienie skóry, obrzęk, nadwrażliwość na słońce oraz kosmetyki, a także ból i uczucie napięcia. Efekty widoczne są już po 24 godzinach, choć na pełną regenerację skóry nasz organizm będzie potrzebował kilku dni. Najlepsze efekty możemy obserwować po upływie 6-8 tygodni; skora jest widocznie napięta, wygładzona i pełna blasku.

Trwałość

Nasza skóra stale łuszczy się i regeneruje, aby zachować długotrwałe efekty, należy powtarzać zabieg resurfacingu co 8-12 tygodni. Zabieg można wykonać bezpiecznie ok. 6 razy w odstępach czasowych co najmniej 6 tygodni (lub mniej w przypadku mniej inwazyjnych metod).

Efekty

Wyniki naszych zabiegów zależą przede wszystkim od tego jak intensywną terapię wybierzemy. Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu, lecz by usunąć zmarszczki i blizny potrzebne są co najmniej dwa zabiegi typu. W przypadku głębokich blizn i zmarszczek może być potrzebna większa ilość intensywnych zabiegów; najlepiej zacząć od zabiegów z mniejszą intensywnością i zwiększać ją stopniowo, aby uzyskać bardziej trwały efekt regeneracji.