Szybki powrót do zdrowia jest priorytetem
23 kwietnia 2021

Jak szybciej wrócić do zdrowia po COVID?

By adminzz

Artykuł Sponsorowany.

Covid-19 to coraz częściej nie tylko sama choroba, ale pojawiające się po niej powikłania. Symptomy występujące po jej przebyciu, mogą przybierać m.in. postać zaburzeń sercowo-naczyniowych, problemów mięśniowych oraz chronicznego zmęczenia. Jak sobie radzić, kiedy wystąpiły te powikłania? Czy można się wspomagać, aby szybciej zniknęły? Zobacz, jak wzmocnić osłabiony organizm!

Jakie powikłania po Covid-19?

Tak naprawdę nie ma znaczenia stopień przebycia infekcji wirusem SARS-CoV-2. U ozdrowieńców mogą z czasem pojawić się wszelkiego rodzaju powikłania, które skutecznie utrudniają codzienne funkcjonowanie. Często wymagają one dalszego leczenia bądź obserwacji. Wśród najczęściej zgłaszanych dolegliwości przez osoby, które przeszły Covid-19 są: zaburzenia koncentracji, zmęczenie, bóle głowy, duszności, przyspieszony oddech, osłabienie układu mięśniowego itp. Długoterminowe konsekwencje związane z przebyciem tej choroby potrafią być prawdziwie uciążliwe. Czy da się zapobiegać powikłaniom pocovidowym? Czy uda się zmniejszyć wspomniane wyżej dolegliwości?

Właściwa suplementacja w trakcie i po chorobie

W kwestii uniknięcia syndromu „długiego COVID-u” przychodzą metody umożliwiające zmniejszyć jego objawy m.in. poprzez odpowiednią suplementację zarówno w trakcie jak i po chorobie. Szczególnie dobre wyniki można zauważyć przy leczeniu przewlekłego zmęczenia i zapobiegania sarkopenii (utraty masy mięśniowej oraz osłabieniu mięśni, które skutkują spadkiem sprawności fizycznej). – Zarówno w kontekście COVID-19, jak i sarkopenii, niezbędna do regeneracji mięśni jest odpowiednia ilość pełnowartościowego białka w diecie. W przypadku sarkopenii, osteoporozy, chorób przewlekłych jest ona niezbędna dla zachowania równowagi metabolicznej. Niedobory białka w pożywieniu, organizm próbuje uzupełnić poprzez pobieranie niezbędnych składników z tkanki mięśniowej. Takie czynniki jak choroby przewlekłe, leki, zaburzona mikrobiota jelitowa, niepełnowartościowe pożywienie, zaburzenia snu, siedzący tryb życia powodują, że procesy syntezy białek enzymatycznych, hormonów, przeciwciał nie są w pełni wydajne. Wskazane jest wtedy korzystanie z nutriceutyków, opracowanych właśnie dla takiego wsparcia. Jednym z nich jest AMINO-THER® – wyjaśnia dr Edyta Adamczyk-Kutera.

Jak działa Amino-Ther?

To suplement diety, który wspiera powrót do lepszej formy oraz wpływa na ogólną poprawę stanu zdrowia, zmniejszenie ogólnoustrojowych stanów zapalnych oraz wzmocnienie układu odpornościowego. Suplementacja AMINO-THER® jest wskazana w przypadkach niskiego poziomu aminokwasów w diecie lub przy zwiększonym zapotrzebowaniu na aminokwasy. Będzie to więc doskonała metoda wspomagająca kondycję i zdrowie u m.in. osób osłabionych, z objawami sarkopenii, z zaburzeniami funkcji poznawczych, z chorobami sercowo-naczyniowymi, czyli właśnie w przypadkach pojawiających się w efekcie powikłań po COVID-19.

Ale to nie wszystko! AMINO-THER® to suplement diety zalecany dla osób, które chcą się zdrowo starzeć (profilaktyka anti-aging), uprawiających sport, w rekonwalescencji, z niedoczynnością tarczycy oraz po zabiegach estetycznych (usprawnienie gojenia skóry). Jego efektywność i wszechstronność zasługują na uwagę w kontekście prawidłowego funkcjonowania organizmu i bez wątpienia jest to produkt, odpowiadający na szczególne zapotrzebowanie rynku w obecnych czasach. Jego skuteczność została potwierdzona licznymi badaniami naukowymi.

Wyłączny dystrybutor AMINO-THER® w Polsce: BD Aesthetic sp. z o.o.