Ubezpieczenie wózka inwalidzkiego
13 maja 2024

Ubezpieczenie wózka inwalidzkiego – czy warto, jakie wybrać?

By adminzz

Ubezpieczenie wózka inwalidzkiego w ERGO HestiiArtykuł sponsorowany.

Zakup wózka inwalidzkiego zwykle wiąże się z dużym wydatkiem i nierzadko także z wieloma wyrzeczeniami. Trudno się więc dziwić, że perspektywa utraty lub zniszczenia wózka inwalidzkiego może spędzać sen z powiek właścicielowi i jego rodzinie. Właśnie dlatego warto zadbać o jego ubezpieczenie. Czy można ubezpieczyć wózek inwalidzki? Jakie ubezpieczenie wybrać, aby chronić sprzęt tego rodzaju? Podpowiadamy!

Z tekstu dowiesz się:

  • czy warto ubezpieczyć wózek inwalidzki,
  • dlaczego warto ubezpieczyć wózek inwalidzki w ERGO Hestii.

Chociaż nie mamy wpływu na wydarzenia losowe, od wielu z ich skutków możemy się zawczasu ubezpieczyć. Nie inaczej jest w przypadku kradzieży lub uszkodzenia sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego oraz wspierającego osoby z niepełnosprawnościami. Wykupienie odpowiedniej polisy pozwoli pokryć koszty jego naprawy lub zakupu nowego wózka inwalidzkiego, ortezy czy kul. Czytaj dalej, aby się dowiedzieć, jakie ubezpieczenie wybrać, jeśli chcesz ubezpieczyć wózek inwalidzki.

Ubezpieczenie wózka inwalidzkiego – czy warto o nie zadbać?

Chociaż wózek inwalidzki wydaje się dość ciężkim i solidnym sprzętem, do jego uszkodzenia może dojść niezwykle łatwo. Czasem wystarcza do tego choćby prowadzenie go po powierzchni, która nie jest do tego przeznaczona. Warto mieć na względzie również możliwość kradzieży wózka np. w trakcie kradzieży z włamaniem do mieszkania lub w przypadku gdy będzie znajdował się w samochodzie, który zostanie skradziony. To rzadkie sytuacje, jednak ich skutki wiążą się nie tylko z nowym obciążeniem finansowym osoby poszkodowanej, ale też uniemożliwiają jej codzienne funkcjonowanie. To sprawia, że warto pomyśleć o ubezpieczeniu mienia, np. w postaci ubezpieczenia ERGO 7 .

Ubezpieczenie wózka inwalidzkiego w ramach ERGO 7 – dlaczego warto się na nie zdecydować?

Problemy osób z niepełnosprawnościami powinny być dostrzegane. W ERGO Hestii zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego w naszej ofercie umożliwiamy wykupienie ubezpieczenia dla wózka inwalidzkiego w ramach pakietu ERGO 7. Ubezpieczenie ERGO 7 to kompleksowa ochrona całego majątku, włącznie z rzeczami osobistymi. W ramach ERGO 7 możesz ubezpieczyć sprzęt rehabilitacyjny w jednym z trzech wariantów:

  • wariant I – obejmuje zdarzenia losowe, kradzież z włamaniem i rabunek,
  • wariant II – obejmuje zdarzenia losowe, kradzież z włamaniem, rabunek oraz wandalizm,
  • wariant III – ubezpieczenie All Risk.

Warto wiedzieć, że w ramach pakietu ERGO 7 środki ortopedyczne i pomocnicze wspierające lub umożliwiające funkcjonowanie osobom z niepełnosprawnościami objęte są ochroną również poza miejscem ubezpieczenia.

Czy warto się zdecydować na wykupienie ubezpieczenia wózka inwalidzkiego? Choć jest to dodatkowy koszt, może Ci to przynieść dużo korzyści. Sprawdź naszą ofertę i skontaktuj się z przedstawicielem ERGO Hestia, aby omówić z nim szczegóły zakupu polisy.

 

Niniejsza informacja jest materiałem marketingowym Sopockiego Towarzystwa Ubezpieczeń ERGO Hestia SA.

Szczegółowe informacje o opisywanych produktach, w tym wyłączenia i ograniczenia odpowiedzialności znajdziesz w aktualnych Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia ERGO 7 dostępnych na stronie internetowej ERGO Hestii.