Na żółtym tle leży żółte opakowanie tuszu do rzęs
28 czerwca 2022

Czy warto używać serum do rzęs?

By adminzz

Serum to skoncentrowany kosmetyk, zawierający duże ilości składników odżywczych. To dzięki temu działa on lepiej i szybciej niż innego rodzaju preparaty pielęgnacyjne. Zazwyczaj serum kojarzymy z kosmetykiem do twarzy. Nakładany na noc pozwala osiągać szybkie efekty np. w zakresie wygładzenia zmarszczek czy nawilżenia cery. Serum może być jednak nie tylko do twarzy, ale również do rzęs. Jak ono działa i czy warto z niego korzystać?

Jaka jest rola serum do rzęs?

Serum do rzęs to rodzaj odżywki, tyle tylko, że bogatsza o substancje odżywcze, bardziej skondensowanej i działającej szybciej. W zależności, po jakie serum Eveline na tagomago.pl/collections/eveline-cosmetics sięgniesz, takie mogą być efekty jego stosowania. Wybrać możesz to, które intensywnie odżywi włoski, poprawi ich kondycję, nawilży je, przyczyni się do ich zagęszczenia, przedłużenia, przyciemnienia. Musisz jednak pamiętać, że widoczne rezultaty pojawią się tylko w przypadku regularnego stosowania kosmetyku.

Malowanie rzęs serum

Kto może stosować serum do rzęs?

Serum do rzęs takich marek jak Eveline to kosmetyk dla każdego. Stosować mogą po posiadaczki zdrowych rzęs, które chcą o nie zadbać i zadbać o to, aby zawsze pięknie się prezentowały. Preparatu powinien się znaleźć też w kosmetyczce kobiet borykających się z wypadającymi, łamliwymi czy zbyt krótkimi włoskami. Po serum warto też sięgać, kiedy warunki zewnętrzne utrudniają dbanie o urodę.

Jak stosować kosmetyk?

Serum do rzęs jest kosmetykiem przeznaczonym do samodzielnego, domowego użytku. Aplikując je, warto jednak trzymać się zleceń producenta, zagwarantuje to uzyskanie szybszych efektów. Bez względu na wybrane serum, należy pamiętać, aby nakładać go tylko na dokładnie oczyszczone rzęsy. Zanieczyszczone, zakurzone czy pokryte kolorowymi kosmetykami włoski nie będą chłonąć substancji odżywczych zawartych w preparacie, a tym samym ten nie będzie mógł zadziałać.

Kosmetyki do makijażu

Zaleca się również, aby serum stosować dwa razy dziennie – rano i wieczorem. Rano warto używać kosmetyku, który można nakładać pod makijaż. Kuracja, która ma przynieść rezultaty, powinna być prowadzona minimum przez 30 dni – po miesiącu widoczne powinny być pierwsze efekty.

Jak nakładać serum?

Najczęściej serum do rzęs przypomina kosmetyki do malowania oczu – tusz lub eyeliner. Dołączona do niego szczoteczka znacznie ułatwia aplikacje i dozowanie kosmetyku. Szczoteczka pozwala nakładać serum dokładnie tak jak maskarę, a dodatkowo rozczesywać je. Alternatywą dla szczoteczki jest wygodny w użyciu pędzelek