zabieg przeciw wypadaniu włosów
4 listopada 2020

Na ratunek wypadającym włosom

By adminzz

Dla kobiet włosy są bardzo ważną częścią wizerunku. Dbamy o nie nieustannie i pielęgnujemy. Jednakże w życiu mogą pojawić się różnego rodzaju problemy z nimi powiązane. Na przykład nadmierne wypadanie włosów – zaczyna dotykać coraz większą liczbę osób. Jeżeli i Ty dostrzegasz u siebie ten problem, warto zaznajomić się z tym tematem i zacząć jakoś temu zaradzać. Oczywiście włosy mogą wypadać z różnych powodów, dlatego najważniejszym krokiem jest ustalenie przyczyny. Warto na początku udać się do lekarza po skierowanie i  wykonać badanie krwi.

Mając już ustaloną przyczynę problemu, należy poszukać jego rozwiązania. Chcąc pozbyć się problemu, zwykle zaczynamy od poprawy ich ogólnej kondycji, a później także staramy się odzyskać utracone włosy. Warto na wstępie skorzystać także z porady specjalisty od skóry głowy – trychologa.

Trycholog może nam polecić na przykład jeden z najlepszych zabiegów, czyli mezoterapię igłową. Polega ona na delikatnym nakłuwaniu igłą owłosionej skóry głowy, przy jednoczesnym dostarczaniu jej potrzebnych substancji leczniczych, odżywczych oraz regenerujących. Celem tego zabiegu jest redukcja wypadanie włosów, wzmocnienie ich, a także zagęszczenie. Pierwsze efekty są widoczne już po miesiącu, a z czasem coraz bardziej zadowalają. Jeśli mamy odpowiednio dobrany produkt i dobrze zaplanowaną serię zabiegów, to mamy większe szanse na znaczne szybsze zatrzymanie wypadania włosów oraz ich porost.

Przy takim zabiegu możemy skorzystać na przykład z produktów Haircare lub Dermaheal. Są to przebadane i sprawdzone produkty, którym zaufało już wielu. Przy mezoterapii dobrze też wspomnieć o peptydowej terapii włosów DR CYJ Hair Filler. Jest to innowacyjna seria zabiegów, która w krótkim czasie może hamować wypadanie włosów i przyspieszyć ich odrost. Produkt ten dostarczania substancji aktywnych przez 2 tygodnie po zabiegu, dzięki temu, że utrzymuje się w skórze i długotrwale i powoli uwalnia składniki aktywne.

Karboksyterapia

Innym zabiegiem, który może pomóc osobom borykającym się z nadmiernym wypadaniem włosów, jest karboksyterapia. Można udać się na osobny taki zabieg lub też łączyć go z innymi. Podczas zabiegu za pomocą specjalnego urządzenia podawany jest podskórnie i śródskórnie dwutlenek węgla. Poprawia to krążenie w obrębie mieszka włosowego i przede wszystkim silnie dotlenia, zwiększając odżywienie włosa. Efektem są mocniejsze, zdrowsze i mniej wypadające włosy.

Inne sposoby zapobiegania wypadaniu włosów

Aby problem ustał, należy skupić się na skórze głowy. Dzięki regularnemu i cyklicznemu peelingowaniu jej zapobiegniemy gromadzeniu się martwego naskórka i zatykaniu mieszków włosowych. Dobrym rozwiązaniem może być na przykład peeling DSD z profesjonalnej serii produktów trychologicznych. Można pomyśleć również o odpowiednim nawilżeniu włosów dzięki zabiegom regeneracyjnym Kerastase, czy efektownemu zabiegowi ozonowania włosów Micromist.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Warto wspomnieć o tym, co może powodować znaczne osłabienie włosów. Wśród takich czynników znajdują się: częsta koloryzacja, zwłaszcza rozjaśnianie włosów, zmiany hormonalne, czy niewłaściwa dieta. Jeśli doczepiamy włosy, oprócz wypadania włosów możemy spotkać się z nieprzyjemnymi stanami zapalnymi skóry głowy. Problem wypadania włosów może dotyczyć także mężczyzn i być związany z testosteronem i kwestiami genetycznymi. Łysienie mogą spowolnić zabiegi mezoterapii i suplementy diety, takie jak biotyna, hydrolizat kolagenu, czy dla panów także suplementy na bazie Palmy Sabałowa, które ograniczają wypadanie androgenne.

Nie wiesz gdzie się udać na zabieg?

Salon J’adore Instytut znajdujący się w Warszawie i Krakowie oferuje wszystkie opisywane zabiegi i produkty do włosów. Można tam dobrać odpowiednie produkty, aby wzmocnić działanie i efekty kuracji.