suplementy diety na dłoni
28 września 2020

Na co zwrócić uwagę wybierając suplementy diety?

By adminzz

Chcąc utrzymać swój organizm w dobrym zdrowiu i kondycji, musimy dbać o wiele bardzo istotnych kwestii. Regularna aktywność fizyczna, unikanie stresu i używek, wysypianie się, dobre, wartościowe jedzenie – wszystko to ma ogromne znaczenie. Czasem mimo to nasz organizm zaczyna jednak niedomagać. Pojawiają się dolegliwości, alergie, osłabienie odporności. W takiej sytuacji warto sięgnąć po naturalne suplementy diety.

Niestety, ich oferta na rynku, choć szeroka i różnorodna, nie zawsze jest wartościowa. Często możemy natrafić na preparaty, które nie tylko okażą się nieskuteczne, ale nawet szkodliwe dla naszego organizmu. Sprawdźmy więc na co warto zwracać uwagę wybierając suplementy diety, które będziemy stosować.

Przede wszystkim natura

Wśród dostępnych na rynku suplementów diety możemy znaleźć preparaty syntetyczne, których skład opiera się głównie na składnikach stworzonych w laboratoriach. Przykładowo, zamiast witaminy E znajdziemy w nich alfa-tekoferol, zamiast witaminy A – beta-karoten. Suplementy te w teorii mają mieć takie samo działanie, co substancje naturalne. Wyróżnia je niska cena i duża dostępność.

Drugim rodzajem są naturalne suplementy diety, których skład opiera się wyłącznie na składnikach pozyskiwanych z roślin. Które z nich są lepsze? Nie trzeba być specjalistą by wiedzieć, że naturalne suplementy to lepszy wybór. Dlaczego? To bardzo proste. Przede wszystkim zawarte w nich związki chemiczne są lepiej przyswajane przez organizm. Co więcej, są dla niego również bezpieczniejsze i nie powodują reakcji alergicznych i uczuleń. Ich działanie jest znacznie bardziej skuteczne.

Pochodzenie wyciągów roślinnych

Wiemy już, że naturalne suplementy diety, których skład bazuje na składnikach występujących w przyrodzie, są lepsze dla naszego zdrowia. Warto jednak mieć świadomość, że ich pochodzenie nie jest bez znaczenia. Obecnie w wielu miejscach ziemia jest skażona przez pestycydy oraz inne substancje chemiczne stosowane w uprawach roślin, które wraz z suplementami mogą dotrzeć do naszego organizmu, a tym samym jeszcze bardziej go obciążyć. Dlatego też poszukując naturalnych suplementów diety wybierajmy te, które produkowane są z roślin rosnących na czystych terenach i ekologicznych uprawach. Przykładem mogą być suplementy, które tworzone są z roślin uprawianych na Syberii. To region, w którym możemy znaleźć najbezpieczniejsze dla zdrowia człowieka uprawy, które jednocześnie mogą mieć na nie zbawienny wpływ.

Wysokie stężenie ekstraktów i produkcja w małej skali

Poszukując dobrych, naturalnych suplementów diety, warto skupić się przede wszystkim na firmach, które nie prowadzą masowej produkcji i starannie dbają o jakość oraz unikalność swoich produktów. W wielkich fabrykach często nie ma możliwości sprawdzenia składu każdego produktu, a co za tym idzie, stężenie ekstraktów roślinnych, które mają pomóc naszemu zdrowiu, jest zbyt niskie. Wpływa to na skuteczność przyjmowanych przez nas preparatów. Warto również upewnić się, że wybierane przez nas produkty są poddawane szczegółowym testom, a także cieszą się dobrą opinią.