Puder ryżowy wraz z innymi kosmetykami lezy na stole
22 listopada 2021

Kiedy warto stosować puder ryżowy?

By adminzz

Puder ryżowy to kosmetyk, który dopiero zyskuje w Polsce popularność. Na półkach naszych rodzimych drogerii pojawił się w wyniku mody na azjatyckie kosmetyki. Coraz większe zainteresowanie nim wynika z jego wielu zalet -puder ryżowy pochwalić może się m.in. wyjątkowymi właściwościami matującymi. Kto powinien używać tego kosmetyku?

Czym jest puder ryżowy?

Puder ryżowy jest kosmetykiem, który pozyskuje się w rezultacie przerobu ryżu siewnego. Efektem tego działania jest przerobienie rośliny na intensywnie biały proszek. Po aplikacji na twarz puder traci jednak swoją białą barwę i przybiera odcień transparentny, przez co spaja się z naturalnym odcieniem karnacji. Obecnie w drogeriach dostępnych jest wiele rodzajów pudrów ryżowych. Różnią się one między sobą odcieniami, formułami i opakowaniami, a także jakością. Najczęściej w sklepach z kosmetykami puder ryżowy pojawia się w wersji sypkiej, ale dostępne są też wersje prasowane.

Szukając dobrej jakości kosmetyku, warto sięgać po ten, który w swoim składzie nie ma niepotrzebnych dodatków takich jak talki i parabeny, nylon. Ważne jest również, aby preparat zawierał duże ilości proszku ryżowego, czyli Oryza Sativa Powder.

Pudry ryżowe razem z pedzlami do makijażu

Kto powinien używać pudru ryżowego?

W drogerii perfumeria.pl/collections/makijaz-twarz-pudry w puder ryżowy zaopatrzyć powinny się przede wszystkim posiadaczki cery tłustej, mieszanej, trądzikowej i problematycznej. Wynika to z tego, że kosmetyk ten pomoże poradzić sobie z problemami, które sprawiają te typy cery. Warto jednak pamiętać, że puder ryżowy sprawdzi się też przy cerze normalnej, suchej, alergicznej. Nie będzie on szkodził tym typom skóry, a wręcz przeciwnie, pozwoli o nie zadbać i poprawić ich kondycje.

Do czego można wykorzystać puder ryżowy?

Puder ryżowy jest kosmetykiem o wszechstronnym zastosowaniu. Głównie jednak stosuje się go do wykończenia makijażu. Warto jednak pamiętać o jego pozostałych właściwości. Do tych natomiast należy zmiękczanie i wygładzenie skóry, matowienie jej oraz przyspieszanie gojenia się stanów zapalnych. Nałożony na cerę przedłuży więc trwałość make-up, wyeliminuje błyszczenie skóry i będzie absorbować nadmiar sebum. Warto też pamiętać, że puder ryżowy może posłużyć jako podkład pod makijaż.

Nakładanie pudru ryżowego

Jak nakładać puder ryżowy?

Nakładanie pudru ryżowego nie sprawi problemu nawet amatorką w zakresie wykonywania makijażu. Najlepiej do aplikacji wykorzystać gąbeczkę do makijażu. W pierwszym kroku należy ją delikatnie zamoczyć w wodzie tak, aby była wilgotna, a następnie nasypać na nią puder – w ten sposób nakłada się go na twarz, wykorzystując technikę szybkich dociśnięć od góry do dołu.