Łazienka ze szklanym prysznicem
20 lipca 2020

Jaki prysznic wybrać?

By adminzz

Łazienka to bardzo ważne pomieszczenie każdego domu mieszkalnego. Potrzebujemy tam skorzystać z toalety i umycia się. Toaleta, zlew i prysznic, to nieodzowny sprzęt w każdej łazience. Zamontowanie prysznica potrzebne nam jest z dwóch powodów: szybkiego odświeżenia się lub z braku miejsca na wannę. Bez względu na to, czym się tutaj kierujemy, musimy postawić na funkcjonalność i wygodę korzystania z kabiny prysznicowej. Bierzemy więc pod uwagę kształt i wielkość kabiny, głębokość brodzika i materiał, z którego ma być wykonana każda część prysznica.

Jaki prysznic wybrać?

Dysponując dużą łazienką, możemy mieć w niej zarówno wannę, jak i prysznic lub przynajmniej jedno z nich. Jednak nie tylko powierzchnia łazienki decyduje o rozmiarze wybranej kabiny prysznicowej. Bierzemy tu pod uwagę naszą sylwetkę, czy jest szczupła, czy puszysta, ponieważ musimy się w niej zmieścić. W następnej kolejności decydujemy, z jakiego materiału ma być prysznic. Czy z plastiku, który szybko matowieje i się niszczy, czy ze szkła, zachowującego pierwszorzędny stan przez kilka następnych lat.

Wiadomo, że podczas decyzji odgrywają poniesione w tym aspekcie koszty zakupu. Często lepiej kupić droższą rzecz, która będzie służyć nam latami bez dodatkowych późniejszych kosztów. Myśląc zatem perspektywicznie, warto postawić na szklany prysznic, ponieważ jego eksploatacja jest w dużej mierze mniej kosztowna niż utrzymanie w czystości prysznica z tworzywa sztucznego. Oczywiście, to my ostatecznie decydujemy, jaki prysznic wybrać. Możemy również kierować się podpowiedzią fachowca lub sprzedawcy w hurtowni szkła.

Nowoczesne szklane kabiny prysznicowe na każdy wymiar

Prysznic ze szkła w łazience

Źródło: Pixabay.com

W zależności od dysponowanego miejsca w łazience, możemy dostosować wielkość kabiny. Jeżeli mamy dość korpulentne kształty, warto wybrać szklany prysznic w prostokącie. Będąc osobą szczupłą, wystarczy nam kwadratowa kabina. Jest też trzecie rozwiązanie, a mianowicie kabina półkolista.

Ważnym elementem jest również dobranie rodzaju drzwi. Jeżeli w łazience jest zdecydowanie mało miejsca, najlepszym rozwiązaniem będą szklane drzwi przesuwne. W innym przypadku możemy zdecydować się na drzwi uchylne. Nowoczesne szklane kabiny prysznicowe nie wymagają montowania brodzika o wysokich brzegach. Mogą to również być tylko podłogowe płytki ceramiczne. Dobrze zmierzona część łazienki, z przeznaczeniem na prysznic, pozwoli nam na bezproblemowe zamówienie odpowiedniej wielkości szkła na kabinę prysznicową w hurtowni szkła https://www.rkglass.pl/uslugi/kabiny-prysznicowe/, gdzie wszystkie części zostaną odpowiednio przycięte.

Jakie szkło powinno być w szklanych kabinach prysznicowych?

Szklany prysznic w łazience

Źródło: Pixabay.com

Musimy wybrać taki prysznic, który będzie nie tylko funkcjonalny, ale również dobrze będzie się komponował z całością pomieszczenia. Oprócz tego pamiętać powinniśmy o tym, iż podczas kąpieli puszczana jest woda o różnej temperaturze. Musi zatem to być szklany prysznic ze szkła hartowanego i najlepiej dodatkowo laminowanego. Te dwie cechy powodują:

  • odporność na stłuczenia;
  • samoczynne czyszczenie szyby;
  • łatwe utrzymanie kabiny w czystości;
  • bezpieczne użytkowanie.

Czy hurtownia szkła ma tylko szkło do kabin prysznicowych?

Hurtownia szkła, oprócz szyb do kabin prysznicowych, dysponuje także szkłem do wykorzystania jako ścianki działowe przesuwne i montowane na stałe w pomieszczeniach oraz do elewacji zewnętrznych. Możemy z nich zbudować sobie taras lub loggię z panoramą na miasto albo wieś, las itp. W hurtowni szkła zdobyć możemy również szkło na balustrady do wykorzystania przy balkonach i schodach.

Oprócz tego jest tam duży wybór szkła na panele ścienne np. do kuchni. Proponowane są w różnych kolorach oraz komponowane z panoramą lub zdjęciami, które możemy sami wybrać. Na miejscu możemy bez żadnego problemu mieć dociętą szybę w żądanych przez nas rozmiarach. Otrzymamy również fachowe porady odnośnie zastosowania różnego rodzaju szkła w zależności od jego grubości i innych istotnych parametrów, a także jak pielęgnować szkło, by przez wiele lat wyglądało, jakby dopiero co zostało zamontowane.

Autor tekstu:
copywriter Beata Goździk,
autorka książki „Bierz plecak i lecimy”
(wyd. Psychoskok). Lektorka audiobooków.

Źródła:

  • San Martin Macarena, Kuchnie i łazienki. Projektowanie wnętrz, 2010.