Zrobiony ocet jabłkowy który leży na stole na problemy z żylakami
14 marca 2022

Domowe sposoby na żylaki

By adminzz

Żylaki to przypadłość, która w większym stopniu dotyka kobiet, jednak wielu mężczyzn również uskarża się na zgrubienie żył będące nie tylko problemem estetycznym, ale również zdrowotnym. Najczęstszą przyczyną pojawiania się żylaków jest siedzący tryb życia, nadwaga, problemy z nadciśnieniem a także genetyczne uwarunkowania.

Jeśli chodzi natomiast o objawy, to zaliczyć do nich należy przede wszystkim obrzęki, uczucie ciężkości oraz ból, z którymi można sobie jednak poradzić, stosując sprawdzone domowe sposoby.

Ocet jabłkowy

Produkt ten nie pachnie niestety zbyt przyjemnie, jednak jego działanie w leczeniu żylaków okazuje się nieocenione. Poprzez poprawę zarówno krążenia, jak i przepływu krwi stosowanie octu jabłkowego zmniejsza opuchliznę nóg, czyli jeden z najczęściej pojawiających się objawów. Niewielką ilość octu należy wylać na dłoń, masując nogi od kostek aż po uda, powtarzając ten zabieg najlepiej dwa razy dziennie. Pierwsze efekty powinny pojawić się dopiero po kilku miesiącach, jednak z pewnością będą zadowalające.

Czosnek

Kolejny produkt o dosyć intensywnym zapachu, który w medycynie naturalnej stosowany jest nie tylko jako antybiotyk, ale również lekarstwo na walkę z żylakami. Substancje znajdujące się w czosnku poprawiają krążenie krwi, usuwając z naczyń krwionośnych toksyny odpowiedzialne za niewydolność żylną. Czosnek warto nie tylko włączyć do codziennej diety, ale również wykorzystać go do przygotowania anty-żylakowego okładu. Wystarczy jedynie zmieszać kilka rozgniecionych ząbków czosnku z odrobiną alkoholu, przykładając tak przygotowany okład kilka razy w tygodniu.

Pieprz cayenne

Jedna z najostrzejszych przypraw będąca znakomitym źródłem witaminy C, a także kapsaicyny, która poprawiając krążenie krwi, w skuteczny sposób redukuje ból i opuchliznę. W jaki jednak sposób stosować tę przyprawę? Należy 1 łyżeczkę pieprzu rozpuścić w szklance gorącej wody, wypijając tak przygotowany napój przez około 2-3 miesiące. Powstała mikstura z pewnością nie przypadnie do gustu zbyt wielu osobom ze względu na smak oraz ostrość, jednak efekty powinny zrekompensować powstały dyskomfort.

Aloes

Roślina ta ma wszechstronne zastosowanie i sprawdza się bardzo dobrze w leczeniu nie tylko żylaków, ale również wielu innych dolegliwości. Jeśli chodzi o wspomniane żylaki, to aby poczuć odrobinę ulgi, aloes należy stosować w formie gorącego kompresu, ponieważ tylko w takiej jego działanie jest najlepsze.