Peeling skóry głowy — jak często stosować?
Peeling twarzy i ciała to popularne zabiegi kosmetyczne, które dzięki usunięciu zrogowaciałego naskórka, przyczyniają się do tego, że skóra odzyskuje zdrowie i blask. Peeling można, a nawet trzeba, stosować także na skórę naszej głowy, na której również gromadzi się martwy naskórek, który należy regularnie usuwać. Jak to robić?
W przypadku skalpu jest to szczególnie ważne, ponieważ stosujemy wiele kosmetyków, których pozostałości znajdują się na naszej skórze i blokują krążenie krwi, a także dopływ składników odżywczych zawartych w kosmetykach. Peeling do skóry głowy oraz inne profesjonalne kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji włosów możemy zakupić np. w salonie fryzjerskim lub w aplikacji mobilnej: https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.jeanlouisdavid. Oprócz stosowania peelingu nie zapominajmy o regularnym korzystaniu z usług fryzjerskich: https://apps.apple.com/pl/app/jean-louis-david-polska/id1006590394.
Stosowanie peelingu
Oprócz wyżej wymienionych korzyści, stosowanie peelingu skóry głowy ma też zbawienny wpływ na kondycję naszych włosów, które dłużej pozostają świeże i mocne, a także szybciej rosną i mniej wypadają oraz dzięki dobrze dotlenionej skórze, są błyszczące i zdrowe.
Czas wykonywania peelingu
Peeling skóry głowy powinien rozpocząć się od jej umycia dowolnym szamponem. Po odsączeniu wody powinniśmy nałożyć peeling i masować skórę głowy kolistymi ruchami przez około 4-5 min. Po wykonaniu masażu możemy raz jeszcze umyć głowę szamponem, jeśli jest taka konieczność. Następnie, dobrze jest nałożyć na włosy silnie odżywczą maskę, pozostawić ją na chwilę i obficie zmyć dużą ilością wody.
Częstotliwość wykonywania peelingu
Częstotliwość stosowania peelingu skóry głowy należy rozpatrywać indywidualnie. Optymalne jest wykonywanie go raz w tygodniu, jednak warto obserwować stan swojej skóry głowy oraz włosów i na tej podstawie podejmować decyzję, dotyczącą częstotliwości wykonywania tego zabiegu. Jeśli posiadasz włosy, które szybko się przetłuszczają, być może lepszym rozwiązaniem byłoby częstsze przeprowadzanie peelingu skóry głowy w celu systematycznego jej oczyszczania.