Kosmetyczka zmywa hybryde acetonem kosmetycznym
15 marca 2022

Aceton – rodzaje i zastosowanie

By adminzz

Aceton jest rozpuszczalnikiem, który kiedyś wykorzystywany był na przykład podczas remontów do rozpuszczania różnych substancji. Obecnie jego zastosowanie w kosmetyce jest dużo bardziej znane. Doskonale rozpuszcza bowiem lakiery do paznokci. Czy jego stosowanie jest bezpieczne?

Rodzaje acetonu

Na rynku znaleźć można dwa rodzaje acetonu – techniczny i kosmetyczny. Jak możesz się domyślić, ten pierwszy przeznaczony jest do użytku przemysłowego, na przykład podczas prac remontowych. Zawiera alkohol metylowy i musi być używany pod ścisłą kontrolą. Drugi może być używany w domu. Aceton kosmetyczny znajdziesz w każdej drogerii. Zwykle dodaje się do niego także substancje pielęgnujące, takie jak keratyna, by uchronić płytkę paznokcia przed uszkodzeniami. Aceton kosmetyczny znany jest także jako zmywacz do hybryd, gdyż doskonale radzi sobie właśnie z tego typu lakierami.

Czy aceton jest szkodliwy?

Chociaż sama substancja nie stanowi zagrożenia (mowa oczywiście o acetonie kosmetycznym), może ona wywoływać reakcje alergiczne. Dodatkowo podrażnia on naskórek, który jest już uszkodzony. Dlatego nie powinno się zmywać hybryd acetonem, gdy ciągłość skóry została przerwana. Może to być dość nieprzyjemne doświadczenie. Oczywiście zbyt częste stosowanie acetonu wysusza skórę i powoduje podrażnienia wokół paznokci, które mogą wyglądać nieestetycznie.

Jak stosować aceton kosmetyczny?

Aby zmyć lakier hybrydowy za pomocą acetonu, konieczne jest namoczenie wacika, a następnie przyciśnięcie go do płytki i okrycie folią lub specjalnym klipsem. Dzięki temu aceton cały czas działa na lakier, który jest powoli zmiękczany i rozpuszczany. Po 10-15 minutach lakier będzie doskonale odchodzić od płytki. Resztę zetrzyj pilniczkiem. To wszystko – aceton szybko poradzi sobie z hybrydą. Po takim zabiegu warto otworzyć okno, by pozbyć się zapachu specyfiku.

Kiedy zmyjesz już paznokcie, czas pomalować je na nowo i oczywiście dołożyć do tego piękny makijaż całej twarzy. Teraz tylko utrwal make-up pomoże Ci w tym mgiełka utrwalająca makijaż – jesteś już gotowa, by wyjść na miasto!